Psy są określane jako najlepsi przyjaciele człowieka i często właśnie tak jest! Dla psa człowiek-właściciel, jest bardzo ważną częścią życia. To on karmi, dba, jeździ do weterynarza, a przede wszystkim kocha swojego pupila. Nie każdy jest świadomy tego, że czworonogi mogą pomóc w wielu trudnych sytuacjach! Mogą pomóc w zwalczeniu jakiejś choroby, potowarzyszyć w trudnych chwilach i to dzięki nim, aż tak nie skupiasz się na nieprzyjemnościach, które spotkały Cię danego dnia. W czym jeszcze może pomóc Ci piesek?

Plusy z posiadania psa

Plusów posiadania pieska jest bardzo wiele. A oto niektóre z nich:

Poprawi Twoje zdrowie

Według badań osoby, które posiadają w swoim domostwie pupila, rzadziej cierpią na niektóre dolegliwości, np.:

  • kaszel
  • katar
  • bóle pleców
  • mogą pomóc w zwalczaniu depresji
  • bezsenność

Dodatkowo warto wspomnieć, że osoby, które posiadają psy, rzadziej cierpią na choroby sercowo-naczyniowe, co zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału. Ludzie mający w mieszkaniu czworonożne pupile mogą również mieć łagodniejszy reumatyzm i kłopoty ze stawami, a to zapewnia im większy komfort podczas wyprowadzania psów na spacer!

Pieski pomagają radzić sobie z codziennym stresem

Powszechnie wiadomo, że kontakt człowieka z psem, poprawia jego nastrój, uspokaja go i wycisza. Dodatkowo zmniejsza napięcie, obniża ciśnienie krwi oraz poprawia samopoczucie. Jest naprawdę wiele pozytywnych cech posiadania pieska! Przebywanie w obecności czworonoga sprawia, że zwiększa się w naszym organizmie wydzielanie endorfin, więc jesteśmy bardziej szczęśliwi! Posiadanie psa dodaje ciepła i czułości, którą możecie sobie okazywać poprzez zabawy i pieszczoty na kanapie. Pies przekazuje swojego właścicielowi dobrą energię, dzięki czemu człowiek się lepiej czuje i dodaje sił. Podsumowując: piesek pozwala walczyć z trudnościami codziennego dnia i nabrać potężnego dystansu do otaczających nas problemów.

Nie możesz nawiązać żadnych znajomości? Pies Ci w tym pomoże!

Zabawa z psem - to Ci pomoże w trudnych chwilach!Jeśli jesteś osobą, której trudniej nawiązywać kontakty międzyludzkie, to koniecznie „wykorzystaj” do tego swojego psa! Weź go na spacer do parku i baw się z nim! Zapewniamy, że rzucając mu piłkę, zainteresuje się nią również inny piesek, a Ty będziesz mógł nawiązać kontakt z jego właścicielem. Oboje posiadacie pieski, więc oboje będziecie mieć dużo tematów do rozmów! Dodatkowo obecność pupila sprawia, że czujesz się bardziej pewny siebie, Twoje mięśnie się rozluźniają, częściej się uśmiechasz oraz jesteś spokojniejszy.

Pies może Ci pomóc utrzymać dobrą formę i figurę ciała!

Psy są dość wymagającymi zwierzętami. Nie możesz sobie pozwolić na trzymanie go cały czas w domu, tak jak możesz, a nawet powinieneś zrobić z kotem, chomikiem czy świnką morską. Psy potrzebują pójścia na spacer i to nie jeden, a co najmniej 3 dziennie! Wiadomo, że w zależności od rasy psa, jego wieku i charakteru, może on potrzebować mniejszej lub większej ilości wyjść z domu, ale większość pupili chętnie biega po parku i korzysta z długich spacerów. Dla Ciebie to również coś korzystnego! Około godzinny spacer może spalić nawet 300 kalorii! Aktywność fizyczna jest bardzo potrzebna, jeśli chcesz utrzymać dobrą kondycję, ładną figurę i bardzo dobre zdrowie! Uwierz nam, że spacery z psem naprawdę mogą być fajne! A po takim aktywnym dniu, kiedy razem z pieskiem dużo spacerowaliście, przyda Ci się gorący prysznic lub kąpiel. Po umyciu i wytarciu swojego ciała w ręcznik załóż szlafrok i przygotuj się do długiego odpoczynku, czyli spania. Jednymi z najwygodniejszych podłoży do spania są materace termoelastyczne, które bardzo mocno polecamy! Rodzaj pianki, z którego jest wykonany, idealnie dopasowuje się do sylwetki za pomocą ciepła ciała. Dzięki temu będziesz idealnie wypoczęty, a Twój kręgosłup cały czas będzie w odpowiedniej pozycji!

Minusy posiadania psa

Oprócz mnóstwa zalet posiadania czworonożnego przyjaciela ma to również swoje wady. Pierwszą z nich jest to, że utrzymanie psa często wiąże się z dużymi kosztami. Musisz zapewnić mu opiekę weterynaryjną, która nie należy do najtańszych. Dodatkowo elementy, o które musisz zadbać, to karma mokra i sucha, miski, posłanie i zabawki, które często są bardzo szybko niszczone przez podekscytowanego psa. W zależności od wyglądu naszego pupila, te z dłuższą sierścią potrzebują regularnych wizyt u groomera, którego zadaniem będzie umycie i obcięcie sierści pieska. Jeśli masz rasowego psa, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że pupil zachoruje na jakąś chorobę, co oczywiście jest bardzo przykre, ale jednocześnie wiąże się z dużymi kosztami leczenia. Mimo tych wszystkich minusów uważamy, że przeważają plusy i warto przemyśleć chęć posiadania psa!

Zabawa z psem – pomaga w trudnych chwilach!

Sposobów na zabawę z psem jest wiele. Możesz rzucać mu piłki w różnych kształtach i wykonanych z różnych materiałów. Niektóre z nich piszczą, co sprawia psiakowi jeszcze więcej frajdy! Świetnym sposobem na zabawę może być również użycie szarpaka. Pamiętaj jednak, żeby szarpak kierować w prawo i lewo, nie w górę i dół, ponieważ może mieć to niekorzystny wpływ na zdrowie Twojego pupila. Niedawno bardzo popularne stały się maty węchowe. Zazwyczaj wykonane są ze ścinek materiałów, między którymi możesz ukryć ulubione smaczki psa. Dzięki szukaniu ich pupil się świetnie bawi, a dodatkowo uczy!

Jak możesz zauważyć, posiadanie psa ma wiele korzyści, ale i minusów, które koniecznie musisz przemyśleć. Pamiętaj, że zabawa z psem może być ciekawa również dla Ciebie!

Przeczytaj także: