Materace hybrydowe to opcja dla tych, którzy mają wysokie wymagania co do swojego komfortu snu. Wypełnienie hybrydowe łączy w sobie właściwości materacy piankowych oraz sprężynowych, dzięki czemu może zaspokoić wszystkie nasze potrzeby i zapewnić nam solidne i jakościowe podłoże snu.

Materace hybrydowe, czyli jakie?

O materacu hybrydowym mówimy wtedy, gdy łączy w sobie dwa lub więcej rodzaje wypełnienia. Ze względu na wykorzystanie różnorodnych komponentów takie produkty są niezwykle wszechstronne i uniwersalne. Ich konfiguracje mogą być naprawdę różne – często znajduje się w nich kilka, a nawet kilkanaście warstw. Najczęściej podstawę modelu hybrydowego jest wkład piankowy oraz sprężynowy. W materacach SleepMed zetkniemy się z połączeniem 7-strefowej sprężyny typu Multi z różnymi rodzajami pianek, takimi jak Flexifoam, VPPHR, VitaRest® czy Celsius-Waterlily®. W naturalnych modelach razem ze sprężynami Multipocket wykorzystywane są pianki NATURALIS®, HR BIO czy też Visco Bio. W materacach hybrydowych często stosuje się też dodatkowe partie, jak na przykład warstwa sizalu lub mata kokosowa, które podwyższają twardość materaca. Zastosowanie warstwy lateksu nadaje za to produktowi właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Wykorzystanie tak wiele elementów sprawia, że materac zyskuje różnorodne działanie, a do tego wyróżnia się większą wysokością niż standardowe modele. Hybrydowe materace SleepMed mierzą nawet 28 lub 29 centymetrów.Wypełnienie hybrydowe w materacach SleepMed - czym się wyróżnia?

Dla kogo materace hybrydowe?

Materace hybrydowe będą odpowiednie dla wielu użytkowników. Przede wszystkim powinni pomyśleć o nich seniorzy. Wysoka konstrukcja modelu sprawia, że wstawanie z niego będzie o wiele prostsze i wygodniejsze. Trudności ze swobodnym poruszaniem się nie będą przeszkodą do tego, aby samodzielnie położyć się lub podnieść na materacu. Co więcej, zastosowanie zarówno sprężyn, jak i pianek zwiększy szansę na uzyskanie solidnego, bezpiecznego podparcia ciała, które w przypadku osób starszych jest bardzo ważne. Modele o wypełnieniu hybrydowym sprawdzą się też w przypadku par, które mają odmienne preferencje co do podłoża snu. Dzięki zestawieniu różnych elementów żadna ze stron nie będzie musiała rezygnować z czegoś, na czym jej zależało. Nawet te pary, pomiędzy którymi występuje spora różnica wagowa, będą mogły cieszyć się korzystaniem z jednego, komfortowego materaca. Wynika to z tego, że właściwości modelu sprawiają, że powierzchnia dopasowuje się indywidualnie do każdego użytkownika. Co więcej, materac wyróżnia się wspaniałą elastycznością punktową. Oznacza to, że ugina się jedynie w tym miejscu, w którym czuje nacisk. Minimalizuje to nieprzyjemny efekt falowania. Nawet kiedy nasz partner podniesie się lub zmieni pozycję podczas snu, będziemy mogli spać spokojnie. Modele hybrydowe sprawdzą się też u osób, które mają wysokie wymagania co do swojego poziomu komfortu. Innowacyjne, wyjątkowe wypełnienie zaspokoi wszystkie ich potrzeby i zagwarantuje niezwykle wygodne podłoże snu.

SleepMed Hybrid Premium

SleepMed Hybrid Premium to flagowy materac hybrydowy. Jest stworzony dla tych, którym zależy zarówno na znakomitej elastyczności punktowej, jak i pełnej swobodzie ruchów. Podstawę model stanowi 7-strefowa sprężyna Multi, która została otoczona przez cieńsze warstwy termoelastycznej pianki VitaRest® oraz wysokoelastycznej pianki VPPHR. To połączenie powoduje, że materac zapewnia wspaniałe wsparcie punktowe i idealne dopasowanie podłoża do ciała. Sprężyny Multipocket wyróżniają się dwa razy większą ilością punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. To sprawia, że kręgosłup ma zagwarantowane optymalne podparcie. Nie można zapomnieć też o piance Flexifoam, która również została zawarta w materacu. Odpowiada ona za zapobieganiu nadmiernej eksploatacji i odkształceniom. Została wykorzystana na bokach modelu, a do tego uwzględniono w niej technologię Airforce. Ze względu na to pianka cechuje się specjalnymi nacięciami w kształcie kratki wentylacyjnej, które pełnią funkcję kanałów wentylacyjnych. Zapewnia to niezwykle efektywną wymianę powietrza między wkładem sprężynowym a resztą warstw. Dzięki temu materac zyskuje wspaniałą oddychalność i przewiewność, która sprawia, że nie gromadzi się w nim nadmiar wilgoci.

SleepMed Natura Hybrid Plus

Jeśli zależy nam na materacu hybrydowym w naturalnym wydaniu, postawmy na model SleepMed Natura Hybrid Plus. Również zastosowano w nim sprężyny Multipocket, które zapewniają wspaniałą elastyczność punktową. Dzięki niej materac ugina się jedynie w miejscu, w którym odczuwa nacisk i może idealnie dopasować się do naturalnych krzywizn użytkownika. Ciało podpierane jest punktowo, co gwarantuje skuteczne rozluźnienie mięśni i pełną regenerację organizmu. Coś, co odróżnia ten model, to zastosowane pianki – składają się one bowiem z naturalnych komponentów. Pianka NATURALIS® ma właściwości wysokoelastyczne. Wykorzystano w niej olejek rycynowy, który zastępuje szkodliwe substancje chemiczne i zapewnia materacowi działanie hipoalergiczne. Pianka skutecznie redukuje nacisk, a do tego cechuje się bardzo dobrą wentylacją.

Kolejna warstwa pianki, czyli HR BIO, wyróżnia się przede wszystkim otwartokomórkową strukturą, która gwarantuje swobodny przepływ powietrza we wnętrzu materaca. Zastosowano w niej naturalny olejek sojowy. Pianka Visco Bio jest termoelastyczna, co oznacza, że dostosowuje się do ciała użytkownika pod wpływem wytwarzanej przez niego temperatury. Zapewnia prawidłowe podparcie kręgosłupa, a do tego redukuje wszelki ucisk i niweluje ból mięśni. Użyty w niej olejek rycynowy jest odpowiedni nawet dla wrażliwej skóry. Zestawienie tych różnych komponentów gwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie.

Wypełnienie hybrydowe to jedno z najnowocześniejszych typów wypełnienia. Wyróżnia się tym, że łączy w sobie cechy zarówno materacy piankowych, jak i sprężynowych. Dzięki temu możemy cieszyć się zarówno miękkością i przyjemnym uczuciem otulenia, jak i solidnym podparciem ciała.

 

wyrób medyczny

Materac SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Natura Hybrid Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.