Nie można ukryć, że materace sprężynowe to jedne z najczęściej wybieranych modeli. Gwarantują solidne podparcie i wysoki komfort snu. Dowiedz się, co dokładnie sprawia, że materace te cieszą się taką popularnością. Poznaj wyjątkowe właściwości modeli ze sprężynami typu Multi!

Sprężyny typu Multi a sprężyny kieszeniowe

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy sprężynowych. Najbardziej podstawowy z nich to model bonellowy, kolejne to materace kieszeniowe i multipocket. Co je odróżnia? Sprężyny multipocket charakteryzują się znacznie drobniejszą budową niż sprężyny kieszeniowe. Z tego względu możliwe jest umieszczenie ich większej ilości na powierzchni materaca, dlatego wykazują się większą gęstością. Na jeden metr kwadratowy może przypaść od 500 do nawet 1000 sprężyn. To pozwala na osiągnięcie dwa razy więcej punktów podparcia niż w materacach kieszeniowych. Skutkuje to znacznie lepszą elastycznością punktową i solidniejszym podparciem. Te dwa typy sprężyn łączy fakt, że każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce i pracuje niezależnie. To gwarantuje bardzo cichą i komfortową pracę materaca.Materace SleepMed ze sprężynami typu Multi - jakimi właściwościami się wyróżniają?

Sprężyny typu Multi – właściwości

Sprężyny typu Multi to innowacyjny produkt. Ich specjalny design sprawia, że idealnie dopasowują się do anatomicznej budowy naszego ciała. To powoduje, że bez względu na to, jaką pozycję snu przyjmujemy, nasz kręgosłup zawsze ma zapewnione prawidłowe podparcie. Sprężyny Multipocket wyróżnia nie tylko większa gęstość i dwa razy więcej punktów podparcia. Charakteryzują się ponadto wyprofilowaniem w 7 stref twardości. Na skutek tego powierzchnia materaca podzielona jest na 7 części, a każda z nich jest przyporządkowana do danej części ciała. Możemy wyszczególnić strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan i stóp. Każda z nich cechuje się innym stopniem twardości, który jest dostosowany do poszczególnych partii. Sprzyja to pełnemu odprężeniu, a do tego redukuje nieprzyjemne dolegliwości związane ze snem na nieodpowiednim podłożu, takie jak napięcie mięśni czy ból pleców.

Dla kogo materace ze sprężynami typu Multi?

Materace ze sprężynami typu Multi to gwarancja bezpiecznego i komfortowego wypoczynku. Z racji na większe zagęszczenie sprężyn oferują one bezpieczne, punktowe podparcie, dzięki któremu każda część ciała ma zapewnione optymalne wsparcie. Z tego względu będzie to odpowiednia opcja dla tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem lub pragną im zapobiec. Ze względu na znakomitą elastyczność punktową materace sprężynowe polubią ci, którzy dzielą materac z partnerem. Model bowiem ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywierany jest na niego nacisk. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że gdy druga połówka będzie podnosić się lub zmieniać pozycję snu, wywoła to nieprzyjemny efekt falowania, który mógłby nas wybudzić.

Sprężyny typu Multi w materacach SleepMed

Jeśli chcemy cieszyć się działaniem nowoczesnych sprężyn typu Multi, musimy wybrać modele SleepMed o wypełnieniu hybrydowym. To właśnie w nich wykorzystano sprężyny Multi. Zestawienie warstwy sprężyn z pianką sprawia, że materac zyskuje wszechstronne, uniwersalne działanie. Na wypełnienie modeli hybrydowych, poza częścią ze sprężyn i pianek, składają się też inne elementy. Warstwa lateksu zapewnia właściwości antyalergiczne, za to warstwa sizalu czy maty z kokosu może posłużyć do zwiększenia twardości podłoża. Większa liczba warstw powoduje, że materac wyróżnia się większą wysokością. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych i tych, którzy mają problemy z poruszaniem się, ponieważ wyższa konstrukcja modelu ułatwia podnoszenie się z łóżka.

Jaki model ze sprężynami wybrać?

Model SleepMed Hybrid Premium posiada 7-strefowe sprężyny typu Multi. Dzięki temu możemy liczyć na solidne podparcie, które zapewnia podwójna ilość punktów podparcia oraz znakomita elastyczność punktowa. Powierzchnia snu w anatomiczny sposób dopasowuje się do kręgosłupa, umożliwiając pełne odprężenie i regenerację organizmu. Sprężyna typu Multi zastosowana w materacu została otoczona przez cieńsze warstwy dwóch rodzajów pianek – termoelastycznej VitaRest® i wysokoelastycznej VPPHR. Dzięki temu podłoże zapewnia idealne dopasowanie do naturalnych krzywizn użytkownika. Właściwości termoelastyczne sprawiają, że materac reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę. Wpływają również na zachowanie optymalnego komfortu termicznego. Mogą też zredukować ból i dyskomfort, a także pomóc pozbyć się napięcia nagromadzonego w mięśniach. Pianka wysokoelastyczna VPPHR przyczynia się z kolei do zwiększenia trwałości podłoża, umożliwia też dobór preferowanego przez nas stopnia twardości.

Model SleepMed Natura Hybrid Plus to opcja dla tych, którym zależy na naturalnych, ekologicznych rozwiązaniach. Sztuczne związki chemiczne zastąpiono tu naturalnymi, bezpiecznymi dla skóry komponentami. W przypadku wysokoelastycznej pianki HR Bio zastosowano olejek sojowy. Pianka wyróżnia się otwartokomórkową strukturą, dzięki której możliwe jest połączenie bardzo dobrej cyrkulacji powietrza z zachowaniem znakomitej sprężystości. Sprzyja temu również warstwa sprężyn typu Multi, które zwiększają trwałość i sprężystość podłoża. Poza nimi w materacu wykorzystano również piankę NATURALIS®, której głównym zadaniem jest zredukowanie nacisku punktowego i zapobieganie zapadania się ciała. Zarówno w niej, jak i w termoelastycznej piance Visco Bio posłużono się naturalnym olejkiem rycynowym. Pianka tworzy 7 stref twardości, które idealnie dopasowują się do kluczowych części ciała, a do tego zapewnia antyalergiczne właściwości materaca. Umożliwia ona skuteczne odprężenie się poprzez odciążenie ciała i zredukowaniu napięcia.

Wypełnienie sprężynowe to jedna z najlepszych opcji, na jaką możemy się zdecydować, zwłaszcza jeśli materac zawiera sprężyny typu Multi. To innowacyjne komponenty, które wyróżniają się nowoczesnym designem i ciekawymi właściwościami. Dzięki nim możemy cieszyć się anatomicznym dopasowaniem do ciała, solidnym podparciem i znakomitą elastycznością punktową.

 

wyrób medyczny

Materac SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Natura Hybrid Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.