Statystycznie, każdy z nas na sen przeznacza ⅓ swojego życia, czyli średnio osiem godzin dziennie. Jednak, aby czuć się wyspanym, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na jakość snu. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, czym jest higiena snu i świadomie zadbać o zdrowy sen. 

Higiena snu – czym jest? 

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o tym, jak ważna jest prawidłowa higiena snu. Jednak czym ona tak naprawdę jest? Otóż stanowi ona nic innego, jak zbiór zasad, norm i zachowań, których wdrożenie w swoje życie w korzystny sposób wpływa na jakość i długość wypoczynku. Wyróżnić tutaj można między innymi:

  • spożywanie lekkostrawnej kolacji trzy godziny przed snem,
  • zwiększenie aktywności fizycznej,
  • odstawienie używek (kofeiny, nikotyny, alkoholu) w godzinach wieczornych,
  • unikanie drzemek w ciągu dnia,
  • stworzenie komfortowych warunków do spania, np. poprzez wyposażenie swojej sypialni w materace Fit.4.Sleep.

Dlaczego warto wyposażyć swoją sypialnię w materace Fit.4.Sleep? 

Prawidłowa higiena snu - czym jest oraz jaką rolę odgrywają tutaj materace Fit.4.Sleep?Materace Fit.4.Sleep to produkty, które zostały stworzone specjalnie w celu zagwarantowania nam spokojnego i zdrowego wypoczynku. Umożliwia to między innymi wyjątkowe wypełnienie, na które składa się innowacyjna pianka wysokoelastyczna lub sprężyny kieszeniowe. Oprócz tego, materace Fit.4.Sleep odznaczają się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • optymalną wentylacją wypełnienia,
  • dwiema twardościami,
  • pokrowcem typu zima/lato.

Takimi cechami charakteryzują się wszystkie modele, niezależnie od wielkości i szerokości, w tym materace 80×200, 120×200 czy 140×190 cm.

Materace Fit.4.Sleep – dla kogo? 

Materace Fit.4.Sleep są świetnym rozwiązaniem dla niemalże każdego! Z uwagi na właściwości antyalergiczne oraz wykorzystanie materiałów nie nasilających alergii, są w stanie zagwarantować spokojny wypoczynek alergikom. Wykorzystanie dwóch twardości oraz siedmiu stref trwałości natomiast zapewnia nam najlepsze wsparcie dla kręgosłupa, co na pewno wpływa w korzystny sposób na plecy osób młodszych oraz starszych. Inną kwestią jest dostępność wszystkich modeli pod względem szerokości, dzięki czemu modele węższe, jak materace 90×200 lub 120×200 cm sprawdzą się u singli, a szersze – 160×200 czy 180×200 cm u par.

Decydując się na materace Fit.4.Sleep pamiętajmy, aby odpowiednio dopasować je do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika. Tylko wtedy będą mogły w prawidłowy sposób pełnić swoją funkcję oraz zapewnić nam zdrowy i spokojny sen.

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.