Planujesz zakup nowego materaca, ale nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować? Jeśli nie słyszałeś jeszcze o zbawiennych właściwościach materacy hybrydowych to koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Materace hybrydowe – czym się charakteryzują?

Materace hybrydowe to produkty, które skonstruowane zostały na bazie wysokiej jakości sprężyn oraz innowacyjnych pianek. Stanowią stabilne podparcie i potrafią doskonale dopasować się do kształtu sylwetki. Właśnie dlatego idealnie sprawdzą się u wymagających użytkowników, oczekujących od materaca wygody i komfortu snu. Dobre materace hybrydowe nie powinny się odkształcać ani zapadać, ponieważ są to produkty niezwykle trwałe i solidne. Warto dodać, że pianki w tego typu produktach reagują na ciepło ciała i pomagają utrzymać stabilną pozycję podczas snu, natomiast każda ze sprężyn została umieszczone w osobnej kieszonce i pracuje niezależnie. dlatego dobrze sprawdzą się m.in. w przypadku par, ponieważ ich budowa sprawia, że osoba śpiąca obok nie odczuwa ruchów partnera. Będzie to też idealnie rozwiązanie dla seniorów, ponieważ tego typu podłoża ułatwiają obracanie się i wstawanie z łóżka. Te modele są także antyalergiczne i zapewniają wysokie bezpieczeństwo i wygodę.

Nowoczesność i wielofunkcyjność 

 Materace hybrydowe - jakie wybrać?Pierwszy materac hybrydowy godny polecenia to Hilding Electro. Jest to nowoczesny i wielofunkcyjny model, który łączy w sobie cechy materaca sprężynowego i piankowego. Nada się świetnie zarówno w przypadku osób ciężkich, jak i lżejszych, wysokich i niskich. Materac został skonstruowany ze sprężyn Multipocket i z pianki hybrydowej Fusion. Dzięki temu produkt jest niezwykle wytrzymały i odporny na nacisk. Top wykonano z wyprofilowanego lateksu, który połączono z pianką Visco. Dzięki temu będziesz mieć możliwość dopasowania twardości materaca do swoich osobistych preferencji. Pokrowiec dostępny w zestawie jest antyalergiczny i doskonale reguluje nadmiar wilgoci.

Optymalna sprężystość 

Materace do spania powinny cechować się sprężystością i elastycznością. Właśnie dlatego Hilding Dance to nowoczesny model hybrydowy, który skonstruowano z 7-strefowego systemu małych sprężynek Pocket Plus – taka budowa sprawia, że produkt jest niezwykle sprężysty i cechuje się wysoką elastycznością punktową. Materac stanowi doskonałe wsparcie całej sylwetki i utrzymuje kręgosłup w prawidłowej pozycji. Jego wierzchnia warstwa została wykonana z dwóch wysokich blatów pianek – elastycznej pianki HR oraz przyjemnie chłodzącej FloFom. Hilding Dance dopasowuje swój kształt do kręgosłupa i ułatwia regenerację wszystkich mięśni. Pokrowiec Italiano ma za zadanie usuwać nieprzyjemne zapachy, a jego unikatowy design daje efekt 3D.

Jeśli planujesz wymianę starego materaca, to zainteresuj się modelami hybrydowymi. Tego typu produkty są w stanie zapewnić Ci optymalny komfort, wygodę i sprawią, że jakość Twojego snu polepszy się.