Odpowiedni rodzaj podłoża gwarantuje wysokiej jakości sen, który przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Nic zatem dziwnego, że człowiek szuka coraz bardziej komfortowego materaca, który umożliwi mu nie tylko komfortowy, ale także i efektywny sen. Jednym z materacy, które zapewniają wyjątkowy sen jest CUREM .ZIP. Jest to materac sprężynowy, który w został zaprojektowany w wyjątkowy sposób. Czym zatem się charakteryzuje? 

Innowacyjny wkład CUREM .ZIP

Istnieją różne wersje wkładów, jakie mają materace do spania. Ich dobór wpływa na liczne cechy materaca oraz fakt, czym będzie się charakteryzował. W materacu CUREM .ZIP znaleźć można sprężyny Multipocket, które w porównaniu do klasycznych posiadają mniejszą średnicę. Przekłada się to na większe zagęszczenie sprężyn na metr kwadratowy oraz większą elastyczność punktową i sprężystość. Dodatkowo warto podkreślić fakt, że sprężyny zostały osadzone w indywidualnych kieszonkach, przez co pracują tylko w miejscu nacisku oraz nie pozwalają na przenoszenie się drgań po całym materacu. Ponadto wewnątrz materaca CUREM .ZIP pojawia się również:

  • hybrydowa pianka Fusion – stanowi wytrzymałe oraz komfortowe podłoże, które dodatkowo posiada wysoką elastyczność,
  • pianka Serene – redukuje nacisk, tym samym zapewniając zdrowy oraz regenerujący sen.

Obie pianki pozwalają na optymalne dopasowanie się wkładu do anatomicznej budowy ciała, umożliwiając jak najlepsze wsparcie dla kręgosłupa oraz całego ciała. Na samym spodzie materaca znajduje się również pianka konwencjonalna. Czym jeszcze charakteryzują się materace CUREM by Hilding?

CUREM .ZIP – właściwości

Komfortowy i efektywny sen z CUREM .ZIPMaterac CUREM .ZIP posiada liczne cechy, które wpływają na jakość snu poszczególnych osób. Przede wszystkim materac ten klasyfikuje się jako produkt twardy, oznaczony symbolem H3. Z uwagi na ten fakt polecany jest osobom ważącym do 100 kg oraz preferujących twardsze podłoże. Z uwagi na redukcję drgań można go również polecić parom, ponieważ uniemożliwi to obudzenie drugiej osoby przy porannym wstawaniu. Nie można również zapomnieć o alergikach. CUREM .ZIP został wykonany z materiałów bezpiecznych dla zdrowia oraz wolnych od substancji uczulających, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w sypialniach alergików. Ponadto w trosce o zdrowy oraz spokojny sen w materacu zastosowano specjalne profilowania oraz nacięcia, które zwiększają wentylację wkładu. Uniemożliwia to rozwój szkodliwych bakterii czy gromadzenia się wilgoci. Dodatkowo CUREM .ZIP ubrany jest w odporny na ścieranie pokrowiec Zeo Case, który w swojej strukturze zawiera naturalne minerały – zeolity. W ten sposób pokrowiec posiada właściwości antybakteryjne oraz uniemożliwia powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Sama konstrukcja pozwala na prawidłową cyrkulację pokrowca oraz odprowadzanie nadmiaru ciepła. Wszystko to zostało potwierdzone certyfikatem AEH, który wskazuje na to, że materac spełnia szereg rygorystycznych wymogów pod kątem ergonomii, klimatu, trwałości oraz higieny.

Wybór materaca nie należy do łatwych zadań, jednak warto pamiętać, że to właśnie odpowiednie podłoże do spania ma wpływ na komfortowy oraz efektywny sen. Dzięki CUREM .ZIP każdy niezależnie od stanu cywilnego, wieku czy stanu zdrowia może komfortowo się wyspać!