Dzieci w starszym wieku każdego dnia stają przed nowymi wyzwaniami. Jest to okres intensywnego wzrostu, poznawania nowych znajomych i przyswajania całej masy wcześniej nieznanej wiedzy. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż dorastające pociechy spędzają ogromną ilość czasu aktywnie, ale równie dużą część dnia są zmuszone przebywać w szkole w pozycji siedzącej. Warto więc zadbać o to, aby nocny wypoczynek był możliwie jak najbardziej zdrowy i efektywny.

Na co zwracać uwagę wybierając materac dla dziecka?

Wzrost i waga użytkownika materaca to dwa najważniejsze aspekty, na które należy zwracać uwagę podczas poszukiwań. Wydawać by się mogło, że w takim razie inwestowanie w dobrej jakości materac jest bez sensu, ponieważ te parametry zmieniają się u dzieci w zastraszającym tempie. Są jednak produkty uniwersalne, takie, które zostały przystosowane do zmieniających się potrzeb i preferencji dziecka. Dobrze, gdy materace dziecięce są dwustronne – produkty, które po jednej stronie mają inną twardość niż po drugiej wspaniale sprawdzą się w sypialni pociechy. Takie rozwiązanie daje dziecku możliwość wyboru – gdy waga się zmieni, można obrócić wyrób na drugą, twardszą stronę. Dzięki takiemu działaniu ciało nie będzie się zapadało na zbyt miękkim, nieprzystosowanym do aktualnych potrzeb podłożu, a sam produkt posłuży dłużej. Popularne w dzisiejszych czasach podzielenie powierzchni na siedem stref komfortu również idealnie się sprawdzi, ponieważ nadwyrężone plecy i zmęczone mięśnie są w tej sytuacji wspierane proporcjonalnie do wywieranych nacisków. Dobrze dobrany materac może być też częścią profilaktyki wad postawy, które są coraz częstszym problemem wśród dzieci.

Hilding Funky – idealna propozycja do pokoju dziecięcego

Materace dziecięce - jak wybrać odpowiedni model dla dorastającej pociechy?Każdy rodzic dobrze wie, że dziecko zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd nowej rzeczy. Właśnie dlatego ceniony szwedzki producent wpadł na to, aby stworzyć materac, który poza wspaniałymi właściwościami będzie również ładny i dopasowany do młodzieżowego pokoju. Hilding Funky to produkt w pokrowcu dedykowanym dorastającym dzieciom – posiada specjalny nadruk, który przyciąga wzrok, a przy okazji jest solidny i trwały. Spełnia wszystkie powyższe kryteria i jest antyalergiczny! Wszystkie materiały wykorzystane do jego produkcji są bezpieczne dla zdrowia, a szeroki wachlarz wielkości do wyboru sprawia, że ten model odnajdzie się na każdym łóżku.

Materac dziecięcy doceniony przez ekspertów

Twoje dziecko jest alergikiem lub podejrzewasz, że może być wrażliwe na roztocza? W takiej sytuacji trzeba mu zapewnić bezpieczne i higieniczne środowisko do spania. Hilding Breakdance został obity w ten sam pokrowiec, co poprzednik, dzięki czemu równie łatwo będzie namówić pociechę do wyboru akurat tego wyrobu. Również jest wypełniony pianką poliuretanową FlexiFoam, ale jej faliste ułożenie w nieco inny sposób podpiera kręgosłup i dopasowuje się do kształtu ciała i pozycji osoby śpiącej. Wyróżnia się faktem, iż otrzymał certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest wiodącym światowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Liczne testy i badania potwierdziły wolność od szkodliwych substancji w stężeniach mających negatywny wpływ na ludzkie zdrowie, dlatego alergicy powinni zdecydować się właśnie na tę propozycję.

Podparcie dla kręgosłupa i regeneracja mięśni to dwa bardzo ważne aspekty – szczególnie w tym wieku! Właśnie dlatego każdy rodzic powinien zadbać o to, aby nocny wypoczynek był możliwie jak najbardziej efektywny.