Objawy uporczywej alergii mogą mieć bardzo negatywny wpływ na jakość snu. Katar i złe samopoczucie absolutnie nie są czynnikami, które dają przepustkę do efektywnego nocnego wypoczynku. Wbrew pozorom materac może mieć znaczenie – ważne jest to, aby wybór alergika padł na produkt, który odpowiada jego potrzebom i minimalizuje ryzyko gromadzenia się szkodliwych mikroorganizmów.

Poznaj antyalergiczne właściwości maty kokosowej

To, że mata kokosowa sprawia, że materac jest twardszy, wie każdy. Mniej znanym faktem jest jednak to, że ma jeszcze jedną bardzo pożądaną właściwość – doskonale przepuszcza powietrze i chroni podłoże do snu przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów. Pod materace dla alergika zawsze świetnie sprawdzi się mata kokosowa. Można ją zakupić osobno lub wybrać wyrób, który już jest w nią wyposażony – przykładem takiego produktu jest Hilding Lambada. Poza matą kokosową wbudowaną we wnętrze ma jeszcze szereg innych zalet. Powstał na bazie sprężyn kieszeniowych, które pracują niezależnie i zapewniają komfort użytkowania. Jedną z warstw stanowi lateks, który charakteryzuje się wysoką sprężystością i wytrzymałością. Użytkownik na takim podłożu odczuwa niesamowitą wygodę, ponieważ materac dopasowuje się do ciała użytkownika, a jednocześnie zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa.

Zdrowy sen za grosze

Jakie materace dla alergika są szczególnie polecane?Gwarantujemy, że materac dla alergika wcale nie musi być drogi. Hilding Step to świetny przykład na to, że zdrowy sen bez uporczywych objawów alergii jest możliwy – i to w bardzo niskiej cenie! Wszystkie materiały zastosowane w jego produkcji są bezpieczne dla zdrowia i nie wywołują reakcji alergicznych. Został obity w elegancki, biały pokrowiec, który posiada strukturę przepuszczającą powietrze. Dzięki temu jest możliwa optymalna wentylacja wkładu materaca wykonanego z pianki poliuretanowej FlexiFoam. Pokrowiec został wyposażony w funkcjonalny zamek rozdzielczy, który znacznie ułatwia i przyspiesza proces zdejmowania i prania tkaniny. Bez obaw można “wrzucić” ją do pralki i już po kilku godzinach cieszyć się higienicznym snem na świeżo wypranym obiciu. Warto zwrócić uwagę też na to, że model Step to nie tylko właściwości antyalergiczne – powstał w taki sposób, aby idealnie podpierać kręgosłup i zapewniać wysoki komfort użytkowania.

Komfort snu i antyalergiczność

A co w przypadku osób, które nie potrafią podjąć decyzji w kwestii odpowiadającej im twardości? Najlepiej wybrać wyrób, którego wkład charakteryzuje się dwoma poziomami. Dzięki temu użytkownik może przetestować obie strony i wybrać tę, która jest najbardziej odpowiednia pod względem komfortu użytkowania. Ponadto, regularne obracanie produktu przedłuża jego trwałość i zapewnia odpowiednią wentylację. Hilding Makarena to wyrób, który daje właśnie taką możliwość, a dodatkowo posiada wiele innych zalet. W jego wkładzie utworzono specjalne profilowania i nacięcia, które są gwarancją odpowiedniego przepływu powietrza i zapobiegają gromadzeniu się szkodliwych mikroorganizmów. Spełnia najwyższe standardy w zakresie ergonomii, higieny, klimatu i trwałości, co zostało potwierdzone przez ekspertów – wyrób otrzymał certyfikat jakości AEH. To jednak nie wszystko, ponieważ materac posiada status wyrobu medycznego i został wyróżniony poprzez Oeko-Tex Standard 100 – światowy znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych.

Ważne jest to, aby dbać o komfortowy i możliwie jak najbardziej higieniczny sen. To właśnie odpowiedni nocny wypoczynek wpływa na nasz nastrój i poziom koncentracji w ciągu całego następnego dnia. Alergicy mają nieco utrudnione zadanie – muszą zwracać uwagę nie tylko na własne preferencje, ale i na właściwości antyalergiczne.