Zdrowy i efektywny wypoczynek uzyskać można stosując podstawowe zasady higieny snu, takie jak nie objadanie się na noc czy nie picie kawy wieczorem. Jednak niezwykle ważnym czynnikiem jest odpowiednio dobrany materac, od którego tak naprawdę najbardziej zależy jakość snu. Powinien być dopasowany na podstawie wielu parametrów, jednak ciało człowieka ciągle się zmienia, a kupno materaca to nie lada wyzwanie. Czy istnieje możliwość zwiększenia odczuwalnego komfortu, bez konieczności wymiany podłoża? Oczywiście, że tak, a umożliwi to materac nawierzchniowy! 

Czym jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy zyskuje coraz większą popularność na polskim rynku, jednak czy wiadomo czym się charakteryzuje? Jak sama nazwa wskazuje, materac ten umieszcza się na powierzchni innego podłoża, dlatego też jest o wiele cieńszy, aniżeli klasyczne materace. Grubość waha się zazwyczaj w granicy 5-7 cm, podczas gdy normalny materac ma 20-25 cm wysokości. Jest to spora różnica, która wynika z zastosowania. Materace nawierzchniowe mają na celu przede wszystkim poprawić jakość snu oraz odczuwalny komfort na podłożach, których nie można wymienić. Mowa tutaj np. o:

  • rozkładanej kanapie,
  • odkształconym materacu, który już utracił swoje właściwości,
  • hotelowych materacach.

Model nawierzchniowy zastosować można również w przypadku wyeksploatowanego materaca głównego, w celu przedłużenia jego żywotności. W ten sposób można komfortowo się wysypiać, nie wymieniając dotychczasowego podłoża na nowe. Świetnym przykładem materaca nawierzchniowego, który jest idealny do tej roli jest Hilding Tenor.

Poznaj Hilding Tenor

Hilding Tenor - zalety i zastosowanieHilding Tenor to wyjątkowy materac nawierzchniowy, który sprawdzić się może w każdej sytuacji. Przede wszystkim należy do podłoży, które bez obaw można rolować, dzięki temu zajmuje mniej miejsca w czasie podróży lub przechowywania. Wkład modelu Hilding Tenor tworzy pianka wysokoelastyczna o wysokości 4 cm. Potrafi ona reagować na temperaturę ludzkiego ciała, a przez to odpowiednio dopasowywać się do kształtu sylwetki, a przede wszystkim kręgosłupa. Wszystkie materace Hilding stanowią idealne podparcie dla kręgosłupa – również model Hilding Tenor, który dodatkowo ułatwia regenerację mięśni! Dodatkowo, zastosowana pianka FloFom wskazuje odczuwalne właściwości termoregulacyjne oraz chłodzące, co dodatkowo wzmacnia efekt odprężenia. Warto wspomnieć, że Hilding Tenor dostępny jest w wielu rozmiarach – od 80×200 cm aż po 180×200 cm, a jego ogólna twardość jest na średnim poziomie. W ten sposób może odpowiednio zmiękczyć zbyt twardy materac i na odwrót – utwardzić zbyt miękki. Praktycznie wszystkie materace do spania posiadają pokrowiec, a w przypadku Hilding Tenor jest to antyalergiczny pokrowiec Tencel. Jego budowa opiera się o nowoczesne włókna wiskozowe, które świetnie potrafią odprowadzać wilgoć tworzącą się podczas snu. Pokrowiec ten jest także wyposażony w zamek, co pozwala na zdjęcie go i wypranie w temperaturze 60 stopni. Wyjątkową cechą materace Hilding Tenor jest również zachowanie wysokiego poziomu higieny w czasie snu, a umożliwia to zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Na wolne od alergenów środowisko wpływa także świetna wentylacja wnętrza wkładu połączona ze swobodnym przepływem świeżego powietrza.

Hilding Tenor pozwala na spokojny sen w każdym miejscu, w które zostanie zabrany – nie ważne, czy to dom, nocowanie u znajomych lub urlop. Dobry wypoczynek jest niezwykle istotny z punktu widzenia zdrowotnego, dlatego ważne jest, aby wybierać odpowiednio dobrany materac lub zastanowić się nad zakupem modelu nawierzchniowego.