Sen stanowi pierwotną i podstawową czynność fizjologiczną, na którą przeznaczamy aż ⅓ swojego życia, czyli średnio po osiem godzin dziennie. Jest on niezwykle ważny, gdyż wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, w tym usprawnia metabolizm czy zwiększa odporność. Jednak, aby móc się zdrowo wyspać, warto zadać o komfortowe łóżko, w którym znajdzie się odpowiednio dopasowany do osobistych potrzeb materac. Dlaczego?

Czym charakteryzują się fazy snu? 

Nie każdy z nas wie, że na zdrowy sen wpływa nie tylko jego długość, ale również jakość. Z uwagi na to, warto wiedzieć coś więcej na temat wypoczynku. Otóż stanowi on niezwykle aktywny proces, który dzieli się na dwa główne etapy, czyli:

  • fazę NREM, która charakteryzuje się głębokim snem, w którego czasie zachodzą procesy regeneracji tkanek oraz innych układów,
  • fazę REM, w której pojawiają się marzenia senne.

Cykl snu składa się z następujących po sobie faz NREM i REM, z czego różnią się one między sobą długością zmieniającą się w czasie. Aby móc zapewnić sobie właściwy przebieg wypoczynku, warto uwzględnić kilka ważnych czynników, w tym materace Hilding z oferty Arkadia – Salon Snu.

Jakie czynniki oddziałują na zdrowy sen? 

Dlaczego materace Hilding są ważnym elementem wyposażenia łóżka?Za zdrowy i spokojny sen odpowiedzialny jest szereg czynników, które określa higiena snu. Stanowi ona zbiór zasad i norm, które w korzystny sposób wpływają na jakość wypoczynku. Uwzględnić tutaj można między innymi:

  • lekkostrawną kolację,
  • ograniczenie drzemek w ciągu dnia,
  • unikanie używek w godzinach wieczornych.

Jednak najważniejszą kwestię stanowią tutaj materace Hilding, które znaleźć można w sklepach Arkadia – Salon Snu. Są to modele wyprodukowane specjalnie w celu zagwarantowania nam najlepszych warunków do wypoczynku. A czym się odznaczają?

Czym wyróżniają się materace Hilding? 

Na rynku w znacznym stopniu wyróżniają się materace od renomowanego producenta – Hilding Anders. Charakteryzują się innowacyjną budową oraz siedmioma strefami twardości, dzięki którym możliwe jest najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Wpływa to na prawidłowe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację sylwetki, zachowując ją w fizjologicznym ułożeniu przez całą noc. Ponadto, materace Hilding od autoryzowanego dystrybutora, jakim jest Arkadia – Salon Snu odznaczają się:

  • antyalergicznością,
  • właściwym mikroklimatem,
  • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania w domowej pralce.

Dobry sen to lepszy dzień, dlatego warto już dziś skomponować komfortowe łóżko, w którym znajdują się nie tylko poduszki czy kołdry, ale także materace. Oprócz tego pamiętajmy, aby wybierać je pod kątem osobistych potrzeb i preferencji.