Urządzenie sypialni wymaga dobrego planu i takiej aranżacji, by pomieszczenie było w pełni funkcjonalne, a także pozwalało na wyciszenie się oraz całkowity wypoczynek. Wybór łóżka oraz materaca jest ogromnie istotny. Ich rozmiar często trzeba dostosować do niewielkiego pokoju, w którym musi się zmieścić jeszcze kilka innych mebli. Do tego dochodzi kwestia rodzaju materaca, gdyż tych jest na rynku bardzo duża ilość. Sprawdź, komu polecamy materac kieszeniowy oraz jakie jego wymiary będą najlepszym wyborem.

Materac kieszeniowy – jaki to materac?

Jest to produkt o charakterystycznym wypełnieniu, które powstało z myślą o najbardziej wymagających klientach. Choć jego bazą są sprężyny, każda z nich została przygotowana w taki sposób, byś mógł liczyć na doskonałe podparcie dla swojego odpoczywającego ciała. Poszczególne sprężyny umieszczone są w specjalnych kieszonkach z tkaniny, by nie oddziaływać na siebie wzajemnie, a jedynie na bezpośredni nacisk użytkownika. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu zróżnicowanej średnicy zwoju sprężyn, materace kieszeniowe mogą zapewniać nawet 7 różnych stref twardości. Niektóre partie ciała wymagają większej stabilizacji, inne delikatnego uczucia otulenia i wszystko to może zapewnić dobry materac kieszeniowy.

Materace kieszeniowe – rozmiary?

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki przekrój wymiarów, więc z pewnością znajdziesz taki model, który zaspokoi Twoje potrzeby, a także idealnie wpasuje się w przestrzeń, którą dysponujesz. Szerokość materaca zwykle ma od 70 do 200 cm. Wysokość natomiast 180 do 200 cm. Wielu producentów oferuje także wykonanie materaca na zamówienie o takich wymiarach, które najlepiej wpiszą się w Twoją aranżację.

Kieszeniowe materace do spaniaJaki rozmiar materaca kieszeniowego wybrać, by móc się cieszyć spokojnym snem i każdego ranka wstawać wypoczętym, gotowym do działania? Zakłada się, że długość powierzchni, na której śpisz, powinna mieć ok. 20 cm więcej, niż długość Twojego ciała. Szerokość natomiast jest kwestią bardzo indywidualną. Jeżeli jesteś singlem, masz maleńką sypialnię lub zwykle śpisz spokojnie, w jakiejś typowej pozycji, wystarczy Ci wąskie łóżko. Są też osoby, które potrzebują dużego materaca, na którym będą mogły się swobodnie przekręcać, szeroko rozstawiając kończyny. Wiele z nich, jeżeli tylko pozwala im na to metraż, zaopatruje się w łóżko klasyfikowane już jako dwuosobowe, o szerokości 140 cm. Optymalnym wymiarem, szczególnie dla niewysokich osób, w tym starszych dzieci i młodzieży, jest materac kieszeniowy 120×190. Zagwarantuje on pełen komfortu, spokojny sen, dbając przy tym o właściwą krzywiznę kręgosłupa użytkownika.

Kto powinien wybrać spanie na materacu kieszeniowym?

Każdy, komu zależy na zdrowym, higienicznym i regenerującym śnie. Modele tego rodzaju zapewniają wygodę, bezpieczeństwo, nawet w przypadku alergików i są łatwe w czyszczeniu.

Biorąc pod uwagę, że zwykle spędzamy w łóżku około 1/3 swojego życia, zdecydowanie warto dobrze zorganizować sobie zarówno sypialnię, jak i miejsce do spania. Powinno się ono kojarzyć z przyjemnym relaksem i pozwalać na to, by poranne przebudzenia pełne były energii i optymizmu.

Jeżeli dokuczają Ci problemy z kręgosłupem, z pewnością zastanawiasz się, jaki materac kieszeniowy najlepiej sobie z nimi poradzi. Postaw w takiej sytuacji na sprawdzonego producenta materacy, markę Hilding. Działając na rynku od ponad 80 lat, współpracując z fizjoterapeutami i zdobywając cenione certyfikaty, Hilding zawsze kieruje się dobrem swoich klientów, dlatego cieszy się zaufaniem użytkowników w kraju, jak i za granicą. Bardzo ciekawym modelem jest Hilding Makarena o właściwościach prozdrowotnych. Sprawdzi się on nawet w przypadku par o dużej różnice wagi, a dzięki wysokiej wytrzymałości objęty jest aż 15-letnią gwarancją.

Materace kieszeniowe 120×190 to świetny zakup dla osób, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, przed ekranami komputerów, telefonów, mają niewiele aktywności ruchowej, a ich kręgosłupy wymagają szczególnej troski. Kupując materac do spania 120×190, zapewnisz sobie przestrzeń do swobodnego wypoczynku i zdrowy sen, dzięki któremu będziesz mógł wstawać w dobrym humorze i mieć siłę, by każdego dnia realizować swoje cele.