Starsze osoby często borykają się z problemami ze snem. Bardzo często zdarza się, że w wypoczynku przeszkadza reumatyzm, ból kręgosłupa, czy choroby towarzyszące. Wszystko to sprawia, że wypoczynek osób starszych nie jest jakościowy. Można jednak temu zaradzić wybierając odpowiednie wyposażenie sypialni. Istotne jest podłoże, na którym śpi senior, ale także kołdra, czy prześcieradło. 

Odpowiednia kołdra

Jeśli senior nie posiada dużych problemów z zasypianiem, a jego układ nerwowy jest w dobrym stanie, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kołdra dla seniora wypełniona puchem. Produkt jest lekki, dzięki czemu nie uciska na ciało i gwarantuje swobodę ruchów. Modele wypełnione puchem gwarantują bardzo dobrą termoizolację, co jest szczególnie ważne dla osób, które mają problemy z krążeniem i często dokucza im uczucie zimna. Senior może oczywiście spać pod kołdrą wypełnioną pierzem, jednak musi być pewien, że nie ma na nie uczulenia. Bardzo dobrze jest więc decydować się na modele antyalergiczne. Kupując kołdrę dla osoby starszej, weź także pod uwagę, czy ma być to model całoroczny, czy sezonowy. Równie istotny jest także rozmiar kołdry. Produkt powinien być szeroki i długi, by senior nie musiał martwić się o to, że zmieniając pozycje podczas snu bezwiednie się odkryje.

Wygoda przede wszystkim

Sypialnia seniora - o czym nie należy zapomnieć?Wiele seniorów śpi niestety na wersalkach, czy kanapach, albo bardzo wysłużonych materacach. Często barierą przy zakupie nowego materaca bazowego są finanse. Dlatego świetnym pomysłem jest materac nawierzchniowy 180×200. Dzięki nakładce senior będzie mógł wygodnie się wyspać. Materac nawierzchniowy sprawia, że wypukłości i sprężyny wysłużonego podłoża nie są odczuwalne, a jego powierzchnia staje się wyrównana. To bardzo istotne, ponieważ odczuwalnie wpłynie to na komfort snu i zniweluje ból ciała, czy kręgosłupa. Materac nawierzchniowy ułatwia także wstawanie z łóżka. Dodatkowe kilka centymetrów na obecnym podłożu pozwalają seniorowi wstać z łóżka bez bólu dzięki sprężystości materaca. Zakup nakładki nie wiąże się także z tak dużymi kosztami jak zakup materaca bazowego. To bardzo istotna kwestia szczególnie dla seniorów, których finanse są ograniczone. W naszej ofercie znajdziesz piankowe i naturalne modele o różnych właściwościach, które możesz dostosować do potrzeb seniora.

Istotne szczegóły

Na komfort snu wpływa także prześcieradło! To bardzo ważny element wyposażenia sypialni seniora. Prześcieradło lniane nadaje się idealnie dla osób w podeszłym wieku, ponieważ zapewnia właściwości termoizolacyjne. Jest więc produktem idealnym zarówno latem, jak i zimą. W chłodne noce przyjemnie ogrzewa ciało, a ciepłe delikatnie je chłodzi. Posiada także świetne właściwości absorbujące wilgoć, dzięki czemu zapewnia wysoką higienę snu. Produkt wykonany jest z lnu, czyli naturalnego, biodegradowalnego materiału, który nie powoduje alergii. To także bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ prześcieradło wyposażone jest w gumkę, dzięki czemu dużo łatwiej założyć je na łóżko. Dodatkowo kolory produktów są na tyle uniwersalne, że będą pasować do każdego wnętrza.

Seniorzy mają szczególne potrzeby, dlatego bardzo istotne jest, by dopasować akcesoria sypialniane właśnie do ich preferencji.

Sprawdź ofertę na stronie sklepu Senna Materace!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/