Materace sprężynowe to propozycje znane od lat. Te, które są obecnie dostępne na rynku nie mają jednak nic wspólnego z tymi, które gościły niemal w każdej sypialni jeszcze kilkanaście lat temu. Niewygodne, mało funkcjonalne sprężyny odeszły w niepamięć – produkty dostępne aktualnie są niesamowicie innowacyjne i wygodne.

Materace sprężynowe – czym się wyróżniają?

Materace sprężynowe powstają na bazie sprężyn umieszczonych w osobnych, materiałowych kieszonkach. Ale właściwie co to ma na celu? Takie działanie sprawia, że ruchome elementy pracują indywidualnie, jedynie w miejscu wywieranego nacisku. Materac dopasowuje się dzięki temu do anatomicznego kształtu ciała użytkownika. Ogromną zaletą tego typu podłoży jest również fakt, iż wywierane naciski nie są przenoszone w dalsze części materaca – podłoże ugina się jedynie w konkretnym miejscu, a nie na całej swojej powierzchni. Między innymi właśnie dlatego te materace są przeznaczone dla osób o specjalnych potrzebach. Zarówno seniorzy, osoby z bólem kręgosłupa, jak i pary o różnicy wagowej będą zadowoleni właśnie z takiego produktu.

Sprężyny kieszeniowe czy multipocket?

Jakie zalety posiada materac sprężynowy?Poszukując materaca sprężynowego można spotkać się z dwoma najbardziej popularnymi w ostatnim czasie określeniami.

  • Materace kieszeniowe to produkty, które wiodą prym już od kilkunastu lat. Sprężyny o umiarkowanej średnicy uginają się pod ciężarem użytkownika i zapewniają mu komfort i wygodę.
  • Materace multipocket różnią się tym od tradycyjnych, kieszeniowych modeli, że wykorzystane elementy ruchome charakteryzują się znacznie drobniejszą budową i większym zagęszczeniem, czego może na pierwszy rzut oka nie widać, ale ma ogromne znaczenie! Większa liczba niezależnie pracujących sprężynek przypadających na metr kwadratowy sprawia, że podłoże do snu posiada więcej punktów podparcia, a w efekcie – lepszą elastyczność punktową.

Model idealny dla Ciebie, czyli jaki?

Zakup nowego podłoża do snu wbrew pozorom nie jest najprostszym zadaniem. Stosunkowo trudno wybrać model idealny bez spędzenia na nim ani jednej nocy. Aby mieć pewność, że wybór będzie właściwy, warto odwiedzić sklep stacjonarny i to tam wybrać odpowiedni produkt. Nie jest to jednak jedyna możliwość – wiele sklepów internetowych daje konsumentom możliwość przetestowania danego podłoża do snu przez kilka dni, a dopiero później podjęcie ostatecznej decyzji. Osoby ceniące ponadprzeciętny komfort powinny zwrócić uwagę na materac sprężynowy 160×200 – jest to produkt wysokiej jakości o idealnych wymiarach. Sprawdzi się zarówno w sypialni dla pary, jak i w dużych rozmiarów pokoju dla jednej osoby.

Materac sprężynowy to dobry wybór niemal dla każdego – świetnie sprawdzi się w sypialni u osób starszych, u sportowców potrzebujących szybkiej regeneracji mięśni, a także u par o dużej różnicy wagowej.