Każda kobieta lubi dobrze czuć się we własnej skórze. Jednak raz na jakiś czas tracimy poczucie własnej wartości, co najczęściej związane jest z pogorszeniem się stanu skóry czy włosów. Można to w łatwy sposób naprawić – wystarczy tylko zorganizować sobie wolny wieczór i przeprowadzić domowe spa!

Na czym polega domowe spa?

Domowe spa to szereg zabiegów, które mają na celu pielęgnowanie skóry oraz zrelaksowanie naszego umysłu. Pozwala na oczyszczenie i odblokowanie porów, przez co skóra jest lepiej dotleniona. Dzięki temu skóra staje się zdrowa, lśniąca i pozbawiona przebarwień. Do domowego spa przydadzą nam się:

  • świece zapachowe, relaksująca muzyka oraz nastrojowe oświetlenie,

  • szlafroki damskie i miękkie ręczniki,

  • ciepłe dywaniki łazienkowe,

  • ulubione kosmetyki.

Mamy już wszystko? To czasu udać się do łazienki!

Domowe spa a oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry to proces, w którym usuwamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, pot oraz łój z całego ciała. Do najczęściej stosowanych kosmetyków zalicza się mleczka i pianki do twarzy, a także kule, płyny czy żele do kąpieli.

Jak na nowo poczuć się kobieco?Domowe spa a włosy

Inną kwestią są włosy. Do umycia skóry głowy stosuje się specjalne szampony, które nie tylko posiadają właściwości myjące, ale i odżywiające. Warto również zastosować maskę do włosów, która umożliwia nawilżenie włosów oraz mieszków włosowych. Po ich osuszeniu należy postawić na dodatkowe odżywki.

Domowe spa a peeling

Na czystą skórę warto nałożyć kosmetyki peelingujące. Mają one na celu usunąć martwy naskórek oraz ułatwić wnikanie składników aktywnych kremów i balsamów. Można je podzielić na mechaniczne – gruboziarniste i drobnoziarniste, a także enzymatyczne.

Domowe spa a nawilżanie

Po osuszeniu skóry przychodzi czas na dogłębne nawilżenie. W tym celu warto zastosować kosmetyki, takie jak kremy, balsamy czy sera. Dostarczają one cennych składników odżywczych, w tym witamin. Należy tutaj zadbać zarówno o twarz, jak i dłonie czy stopy.

A co po wykonaniu domowego spa?

Domowe spa wykonane – i co dalej? Najlepiej resztę wieczoru przeznaczyć na całkowity relaks. Czas ten można spędzić w sypialni, wykonując ulubione czynności lub po prostu poświęcając czas na czytanie książki czy oglądania serialu. Możemy również od razu położyć się do łóżka. Jednak, aby podtrzymać relaksujący wpływ domowego spa, warto wyposażyć je w komfortowy i odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb materac do spania. Jest to specjalistyczny produkt, który gwarantuje najlepsze wsparcie sylwetki użytkownika, a wszystko to z uwagi na innowacyjne właściwości. Wynikają one z zastosowanych materiałów, a także nowoczesnej budowy. Współczesny rynek obfituje w liczne modele, które może idealnie dopasować do osobistych potrzeb i preferencji.

Domowe spa pozwala na nowo czuć się kobieco, gdyż możemy wówczas zadbać o swoje ciało. Dzięki temu jest ono piękne, a skóra gładka, co dodaje nam pewności siebie. Nie można również zapomnieć o komfortowych warunkach do spania, gdyż zdrowy sen ma korzystny wpływ na naszą skórę oraz samopoczucie!