Wydawać by się mogło, że przy takiej ilości materaców, jaka obecnie jest dostępna na rynku, trudno będzie znaleźć produkt uniwersalny. Nic bardziej mylnego! Hilding Boogie to dowód na to, że takie produkty istnieją i idealnie sprawdzą się w wielu sypialniach – również tych gościnnych.

Hilding Boogie – z czego został wykonany?

Hilding Boogie to model, który swoją niesamowitą wygodę zawdzięcza połączeniu pianek o zróżnicowanych właściwościach. Pierwsza z nich to pianka wysokoelastyczna, która wyróżnia się zwiększoną sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia. To właśnie dzięki niej ciało użytkownika jest idealnie podparte, a zmęczone mięśnie i stawy mogą się regenerować podczas snu. Kolejny materiał to pianka  FloFom, która wykazuje właściwości chłodzące i termoregulacyjne. Reaguje na temperaturę ciała i idealnie dopasowuje się do pozycji ciała użytkownika. Już ostatnim elementem, który został wykorzystany przy produkcji wkładu materaca jest pianka lateksowa – wyróżnia się zwiększoną sprężystością i wytrzymałością, a dodatkowo zapewnia stabilne wsparcie dla kręgosłupa. Sklep z materacami Hilding to producent, który już od wielu lat stosuje takie połączenia. Dzieje się tak, ponieważ wiele badań i sugestii użytkowników potwierdziło, że zastosowanie kilku rodzajów pianek znacznie podwyższa komfort snu i pozwala uzyskać z każdej z nich to, co najlepsze.

Antyalergiczność i higiena

Hilding Boogie - uniwersalny i wygodny materac dla każdegoJakie są czynniki, które wpływają na to, że materac do spania jest bezpieczny? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj pokrowca zastosowano. To właśnie ten materiał znajduje się najbliżej ciała użytkownika, a ponadto odpowiada za zabezpieczenie wnętrza przed czynnikami zewnętrznymi. Hilding Boogie jest dostępny w naturalnym i antyalergicznym pokrowcu Tencel NEW. Został wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych, które zapobiegają rozwojowi bakterii i roztoczy, a dodatkowo nie wywołują podrażnień. Kolejną zaletą związaną z zastosowaniem tego materiału jest fakt, iż doskonale kontroluje poziom wilgotności oraz absorbuje wodę bezpośrednio z ciała użytkownika. Został wyposażony w wygodny uchwyt, który ułatwia jego przenoszenie oraz w zamek rozdzielczy – element, który usprawnia proces zdejmowania pokrowca. Bez obaw można go prać w pralce w temperaturze do 60°C. Na uwagę zasługuje również odpowiednia wentylacja, która jest zapewniona dzięki specjalnym nacięciom i profilowaniom utworzonym we wkładzie wyrobu.

Siedem stref twardości – gwarancja wygody na najwyższym poziomie

Od jakiegoś czasu wiele słyszy się o siedmiu strefach twardości, które występują w materacu. Ale co to tak właściwie jest i jakie ma zalety? To najlepsze rozwiązanie, które zapewnia niespotykaną wygodę i sprzyja zdrowiu. Są to poprzeczne strefy, które zostały stworzone w taki sposób, aby odpowiadały na zróżnicowany nacisk, które wywiera nasze ciało na podłoże podczas snu. Najtwardsza strefa podtrzymuje oczywiście tę część ciała użytkownika, która jest najcięższa – mowa tu oczywiście o odcinku biodrowo-krzyżowym kręgosłupa. Strefa pośrednia odpowiada za podtrzymywanie ud oraz klatki piersiowej, a nieco twardsza część znajduje się w okolicach barków, ramion, kolan i łydek. Średniej twardości wymaga nasza głowa, a także stopy. Warto wybrać materac stworzony w taki sposób, ponieważ idealnie dopasowuje się do ciała i zapewnia wygodę każdej partii ciała – idealnym przykładem takiego produktu jest Hilding Boogie.

Jak widać, Hilding Boogie ma szereg zalet, które sprawiają, że świetnie sprawdzi się jako podłoże do snu u wielu osób. Jego cechy są na tyle uniwersalne, że spełni oczekiwania zarówno użytkowników aktywnych fizycznie, jak i tych, które większość dnia spędzają przed komputerem lub uskarżają się na bóle pleców. Spełni swoją funkcję wyśmienicie również w sypialni u pary, u której występuje spora różnica w wadze.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/