Wybór pościeli, nie jest nigdy łatwym procesem, a staje się jeszcze trudniejszy, jeśli użytkownikiem tkaniny ma być dziecko. Najmłodsi są podatni na różne bodźce zewnętrzne, takie jak kurz czy drażniący materiał. Warto wiedzieć, jakie tkaniny są najodpowiedniejsze dla naszej pociechy. Która pościel będzie najlepsza dla dziecka? Odpowiadamy i podpowiadamy!

Jakiego rozmiaru materac wybrać dla dziecka?

Rozmiary materaców przeznaczonych dla dzieci są różne, a to, jaki kupimy, zależy od kilku ważnych elementów. Najważniejszymi cechami, którymi powinieneś się kierować, jest wiek naszej pociechy oraz to, czy chcemy kupić materac na kilka miesięcy, czy na dłuższy okres, np. kilka lat. Jakie są rodzaje materaców dziecięcych?

  • rozmiar materaca: 60×120, 70×140 centymetrów– są to produkty dla najmłodszych, czyli dla noworodków, które nie ukończyły 12 miesiąca życia.
  • rozmiar materaca: 70×180, 80×180, 90×180 centymetrów– idealnie sprawdzą się dla dzieci nieco starszych, takich, które chodzą już do przedszkola lub do pierwszych klas szkoły podstawowej.
  • rozmiar materaca: 70×200, 80×200, 90×200 centymetrów– to świetne propozycje dla młodszej młodzieży, takiej, która chodzi do ostatnich szkoły podstawowej.
  • rozmiar materaca: 120×200, 140×200, 160×200 centymetrów – to propozycje dla dzieci w wieku powyżej 14 lat, czyli takich, które wybierają się do szkoły średniej.

Dobór pościeli dla dziecka - co wybrać?Jaki rozmiar pościeli dla dziecka wybrać?

Wybór odpowiedniego rozmiaru pościeli nie jest łatwy. Nie chcesz przecież, aby Twojemu maluchowi wystawały stopy poza kołdrę! Masz dzieci w różnym wieku i nie wiesz, jaki rozmiar pościeli wybrać dla każdego z nich? Uwierz nam – nie jesteś jedyny! Jakie rozmiary pościeli dla dziecka można wyróżnić?

  • wymiary pościeli: 100×135 centymetrów – model o tych wymiarach będzie idealny dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze szóstego roku życia.
  • wymiary pościeli: 140×200 centymetrów – będzie doskonałą propozycją dla starszych dzieci, czyli takich od szóstego roku życia do mniej więcej dziesiątych urodzin.
  • wymiary pościeli: 160×200 centymetrów– ta propozycja będzie idealna dla dziecka starszego, które ma więcej niż 10 lat.

Najlepiej kierować się wzrostem swojego dziecka, ponieważ jest to bardzo zróżnicowane. Pamiętaj, że niektóre dzieci w wieku siedmiu lat mają 110 centymetrów wzrostu, a niektóre 150 centymetrów wzrostu.

Jaka kołdra będzie najlepsza dla dziecka?

Wśród wypełnień można wyróżnić trzy najpowszechniejsze, a są to:

  • kołdra z naturalnego pierza – kołdry te są klasyką naszych rodziców, dziadków i pradziadków, ponieważ to za ich czasów były najpopularniejsze. Naturalne pierze wytwarza dużo ciepła, ale jest również ciężkie, więc nie jest odpowiednie dla młodszych dzieci. Pamiętaj również o tym, że  naturalne wypełnienie może uczulić dziecko, a dziecko może złapać alergię w każdym momencie swojego życia.
  • kołdra z wełny– jest to również naturalne wypełnienie, które doskonale utrzymuje ciepło i zapewnia świetną wentylację. Będzie to odpowiedni produkt na zimniejsze miesiące w roku.
  • kołdra z wypełnieniem syntetycznym– obecnie jest to najpowszechniejsze i najpopularniejsza forma kołdry dostępna na rynku. Te produkty zapewniają dobrą wentylację i ciepło, a dodatkowo są bardzo lekkie. Są miękkie w dotyku. Niektóre z nich są antyalergiczne, więc idealne dla Twojego dziecka!

Jaka pościel będzie najlepsza dla dziecka?

Dobrze dobrana kołdra i pościel sprawią, że Twoje dziecko będzie dobrze spało, a rano będzie wstawało wypoczęte i gotowe na nowy dzień. Nie zapomnij również o dobrym materacu, który sprawi, że Twoja pociecha uniknie różnych schorzeń, np. skoliozę. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli materaców, a każdy z nich ma swoje własne właściwości i cechy. Dla młodszego dziecka najlepszym wyborem będą materace piankowe, które doskonale dopasowują się do jego sylwetki. Natomiast dla dzieci starszych, takich, które ukończyły siódmy rok życia oraz dla nastolatków odpowiednimi materacami będą zarówno te wykonane z samej pianki, jak i ze sprężyn, a nawet materace hybrydowe, które łączą oba te materiały. Świetnym dodatkiem do łóżeczka dla małego dziecka będzie prześcieradło 100×200 centymetrów oraz poduszka antyroztoczowa, które sprawią, że dziecku będzie wygodnie i przyjemnie! Nie czekaj i już dziś odmień jakość snu swojej pociechy!

Sprawdź ofertę na stronie sklepu Senna Materace!