Poszukując idealnego materaca, ważnym kryterium może być jego twardość. Modele od marki SleepMed, oferujące 6 różnych poziomów twardości, to doskonały wybór dla osób o zróżnicowanych preferencjach dotyczących komfortu snu. Czy taki rodzaj podłoża do spania spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci idealne warunki i przyjemne doznania podczas snu? Poznaj nasze rady, aby dowiedzieć się, czy materac z 6 poziomami twardości jest odpowiedni dla Ciebie. A może lepiej wybrać ten z 4 opcjami do wyboru?

Jakie znaczenie ma twardość materaca?

6 poziomów twardości. Czy taki materac jest odpowiedni dla Ciebie?Twardość materaca ma kluczowe znaczenie dla jakości i komfortu snu oraz wpływa na zdrowie kręgosłupa i ogólny stan organizmu. Przedstawiamy najważniejsze fakty dotyczące oddziaływania tego parametru na samopoczucie osoby korzystającej z danego podłoża do spania.

Odpowiednia twardość materaca zapewnia właściwe podparcie dla kręgosłupa, co może przeciwdziałać bólom pleców i zapewnić prawidłową postawę ciała podczas snu.
Materace o odpowiedniej twardości mogą pomóc w zapobieganiu odleżynom poprzez równomierne rozłożenie ciężaru ciała i eliminację punktowego nacisku.
Wybór twardości materaca często zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.
Nieprawidłowa twardość materaca może prowadzić do problemów zdrowotnych związanych z kręgosłupem, dlatego warto dobrać materac odpowiedni do swojej anatomicznej budowy i preferencji snu.

Wszystkie te czynniki skłoniły markę SleepMed do stworzenia systemu umożliwiającego klientom regulowanie twardości na własną rękę.

Regulacja twardości w ofercie marki SleepMed

Technologia regulacji twardości w materacach SleepMed pozwala użytkownikom na perfekcyjne dostosowanie właściwości podłoża do spania do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji snu.

  • Regulacja twardości poprzez ruchomą warstwę pianki termoelastycznej – materace SleepMed z kolekcji Standard i Hybrid umożliwiają regulację twardości dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej VitaRest®. Po zdjęciu pokrowca użytkownik może wyjąć ten element i umieścić go na drugiej stronie materaca, co pozwala na zmianę twardości materaca bez konieczności zakupu nowego modelu. Decydując się na inwestycję w taki produkt otrzymujesz jeden materac o wielu funkcjach. W tych modelach regulacja jest czterostopniowa.
  • Regulacja twardości poprzez odpinany top – modele z kolekcji Plus i Hybrid Plus wyposażone są w odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, który można przepiąć na drugą stronę lub wykorzystać jako niezależny materac nawierzchniowy. Oferują 6-stopniową regulację. Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów.
  • Różne układy pianek – pianki stanowiące wypełnienie Twojego materaca możesz dowolnie układać. Dzięki zastosowaniu różnych kolorów uzyskanie optymalnego podparcia ciała jest proste i intuicyjne.
  • Zastosowanie maty kokosowej – materace SleepMed są kompatybilne z matą kokosową, która może być użyta do zwiększenia twardości materaca. Materiał naturalny z włókien kokosowych zapewnia hipoalergiczne i trwałe wsparcie, a także poprawia cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci.

Regulacja a strefy twardości – czym się różnią?

Regulacja twardości i strefy twardości to dwa różne parametry, które wpływają na wygodę i dopasowanie materaca do potrzeb użytkownika. Na czym polegają?

Regulacja odnosi się do możliwości dostosowania stopnia twardości materaca do indywidualnych preferencji użytkownika. Produkty dostępne w ofercie marki SleepMed posiadają nowoczesne systemy, które umożliwiają regulację twardości na różnych obszarach materaca, co pozwala dostosować podparcie do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Może to być osiągnięte poprzez przemieszczenie warstw materaca lub zastosowanie maty kokosowej, która stanowi element wyposażenia sypialni pozwalający na szybkie zwiększenie stopnia twardości podłoża do spania.

Z kolei strefy twardości odnoszą się do poszczególnych obszarów materaca, które posiadają różny stopień twardości. Dzięki nim podłoże do spania lepiej dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała, zapewniając idealny poziom podparcia. Produkty od marki SleepMed posiadają 7 stref: podpora dla głowy, strefa wysokiego komfortu, podparcia lędźwi, komfortu bioder, podparcia uda, łydki i komfortowe podparcie stóp. Taki system pozwala wszystkim mięśniom na rozluźnienie i eliminuje nacisk na organy wewnętrzne, jednocześnie wspomagając krążenie krwi.

Jeśli zdecydujesz się na wyposażenie swojej sypialni razem z marką SleepMed, otrzymasz materac wysokiej jakości, który będzie posiadał siedmiostrefowy wkład i dodatkowo możliwość regulacji twardości.

Wybór materaca oferującego 6 poziomów twardości zapewnia użytkownikom szeroki zakres możliwości dopasowania i personalizacji do indywidualnych preferencji snu. Modele posiadające 6 różnych opcji zapewniają elastyczność i możliwość eksperymentowania, co może być korzystne dla osób chcących znaleźć idealne podparcie dla swojego ciała. Jeśli zależy Ci na wszechstronności i możliwości wyboru, taki materac może być dla Ciebie idealny. Z kolei gdy potrzebujesz swobody w dopasowaniu podłoża do spania, ale zależy Ci na nieco tańszym rozwiązaniu, wybierz materace SleepMed Standard i Hybrid, które oferują 4 poziomy twardości.

wyrób medycznySleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus, SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.