Narodziny dziecka to bardzo wyjątkowe chwile dla rodziców, do których koniecznie trzeba się dobrze przygotować. Czas dogłębnego researchu i szukania odpowiednich rzeczy, które na pewno przydadzą się Twojemu maluszkowi po porodzie, to bardzo nadzwyczajny okres dla każdej przyszłej matki i ojca. W tym artykule omówimy rzeczy niezbędne dla dziecka przy porodzie – od ubranek po pieluchy i akcesoria, które pomogą w zapewnieniu opieki nowo narodzonemu maleństwu. Jeśli ten wyjątkowy czas jest jeszcze przed Tobą, to serdecznie zachęcamy do dalszej lektury!

Jakie rzeczy dla noworodka są niezbędne?

Przygotowanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to wyjątkowy moment w życiu każdej przyszłej matki i ojca. Aby zapewnić maluchowi odpowiednią opiekę i komfort zaraz po narodzinach, niezbędne jest oczywiście odpowiednie wyposażenie. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które koniecznie musisz mieć przy sobie w szpitalu:

1. Torba do szpitala

Swoje przygotowania do kompletowania wyprawki dla maluszka do szpitala należy rozpocząć od kupienia odpowiedniej torby. Może to być walizka na kółkach, która z całą pewnością będzie wygodniejsza niż płócienna torba. Możesz również postawić na specjalne torby, które są dedykowane mamom idącym rodzić swoje dzieci do szpitala. Takie torby mają zazwyczaj dużo różnych kieszonek i przegródek, do pomaga w organizacji tej małej przestrzeni, w której muszą się zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

2. Ubranka dla noworodka

Rzeczy niezbędne dla dziecka przy porodzieUbranka dla noworodka to jeden z najważniejszych elementów, które powinny znaleźć się w walizce do szpitala. Koniecznie zapakuj po kilka sztuk różnych ubranek, np. body, pajacyków, spodenek, skarpetek i czapeczek. Nie zapomnij również o rękawiczkach dla maluszka, aby po narodzinach nie podrapał sobie twarzy. Pamiętaj, że dla noworodka to będzie pierwsze spotkanie z ubraniami, więc najlepiej wybierz te wykonane z miękkich i naturalnych materiałów, ponieważ będą one delikatne dla skóry maluszka. Najlepiej postaw na wysokojakościową bawełnę.

3. Pieluchy

Bez względu na to, czy pieluchy są oferowane przez szpital, my polecamy zabrać swoje, ponieważ tak będzie najlepiej przygotować i przyzwyczaić maluszka do jednej firmy pampersów. Uwierz nam, że pieluch będziesz potrzebować naprawdę dużo, ponieważ noworodka należy przewijać nawet kilkanaście razy w ciągu doby! Koniecznie kup takie pieluszki, które są bezpieczne dla skóry maluszka oraz wybierz te w odpowiednim rozmiarze, czyli jedne z najmniejszych dostępnych obecnie na rynku.

4. Fotelik samochodowy

Kolejnym bardzo ważną rzeczą, którą koniecznie trzeba kupić, jest fotelik samochodowy. Pozwoli on na bezpieczne przewiezienie maluszka ze szpitala do domu oraz na inne krótsze i dłuższe podróże. Pamiętaj, aby fotelik był nowy i dopasowany do wagi i wzrostu Twojej pociechy. Najlepiej udać się do sklepu z fotelikami samochodowymi i poprosić o poradę sprzedawcę, który na pewno dobrze doradzi.

5. Chusteczki nawilżane

Podobnie jak pieluch, mokrych chusteczek również będziesz używać na tony! Weź ze sobą do szpitala co najmniej dwa opakowania, ponieważ jesteśmy pewni, że je wykorzystasz. Przydadzą się przede wszystkim podczas przewijania dziecka, ale również wtedy, kiedy będziesz chciała odświeżyć jego skórę na ciele lub zmyć resztki mleka z kącików ust. Ważne jest, aby chusteczki były bezzapachowe, delikatne oraz nie zawierały alkoholu, który mógłby podrażnić skórę noworodka.

6. Rożek i kocyk

Dopiero co urodzone dzieci uwielbiają spać ciasno czymś otulone, ponieważ przypomina im to pobyt w brzuchu mamy. Dlatego też kup rożek do spania dla maluszka oraz kocyk. Rożek idealnie otuli ciało noworodka z każdej strony, a dodatkowy kocyk sprawi, że będzie mu ciepło. Oczywiście, jeśli będziesz rodzić latem, kiedy temperatury na zewnątrz są dość wysokie, to nie musisz zabierać ze sobą kocyka.

7. Kosmetyki i przybory higieniczne

W torbie dla dziecka do szpitala powinny znaleźć się delikatne kosmetyki przebadane dermatologicznie i najlepiej takie, które są dedykowane noworodkom. Nie zapomnij o kremie do twarzy oraz delikatnym balsamie do ciała. Do walizki włóż koniecznie sterylne gaziki, termometr do ciała oraz obcinaczki do paznokci. Nie każdy wie o tym, że noworodki rodzą się z naprawdę długimi paznokciami u dłoni i stóp!

8. Smoczek i butelka

Wiemy, że nie wszyscy nowi rodzice chcą, aby ich dziecko używało smoczka, jednak my chcemy zapewnić, że nawet jeśli go weźmiesz, to nie musisz go dawać swojemu maluszkowi. Warto go jednak mieć, ponieważ to może być jedyny sposób na uspokojenie noworodka. Jeśli chodzi o butelkę do karmienia, to ją również warto ze sobą wziąć, ponieważ nie wiesz, jak będziesz sobie radzić z karmieniem maluszka. Może po wielu próbach karmienia piersią zupełnie przerzucisz się na pokarm podawany przez butelkę. Jeśli chodzi o laktator, to powinien on się znaleźć w torbie dla mamy.

Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy Ci w pakowaniu torby dla maluszka do szpitala. Pamiętaj, że każdy noworodek jest inny i nie zawsze użyjesz wszystkich powyższych przedmiotów, ale naszym zdaniem warto mieć je wszystkie podczas porodu. Wtedy nie będziesz musiała się martwić, że czegoś zabraknie, a skupić się na tym wyjątkowym czasie. Po porodzie oczywiście najważniejszy będzie odpoczynek i regeneracja, a to zapewnić może materac Hilding Lambada. Jest to produkt hybrydowy, co oznacza, że w swoim wnętrzu skrywa zarówno sprężyny, jak i piankę. W tym przypadku dodatkowo w materacu znaleźć można włókno kokosowe oraz blat lateksu. Więcej informacji o tym i innych produktach marki Hilding znajdziesz pod tym linkiem: www.hilding.pl, więc serdecznie zapraszamy do jego klikania!